http://evlilikmerkezi.net/ask-beklemeye-gelmez

Aşk Beklemeye Gelmez - Evlilik Merkezi

Üniversiteli delikanli Kolejli kiza Bir voleybol maçinda rastladi. okul salonundaydi maç, tribünsüz minik bir salondu. Seyircilerle Oyuncula...

evlilik hikayeleri, aşk hikayeleri, yaşanmış hikaye, gerçek, ağlatan, romantik, hikaye, masal, örnek, mutlu, bizim hikaye, çift

 
 
 
 
 
 
 
 
 
      Üniversiteli delikanli Kolejli kiza Bir voleybol maçinda rastladi. okul salonundaydi maç, tribünsüz minik bir salondu. Seyircilerle Oyuncular arasinda Sahanin çizgisi vardi Sadece. O kadar yakindilar, Delikanli bu tatli, bu güzel, Bu dünyalar ޞžirin’i kizi ilk defa görüyordu takimda. Hoşlandiğini fena halde hoşlandiğini hissetti, Az sonra Bir şey daha hissetti, Uzun zamandan beri maçi değil o güzel kizi izlediğini. Kiz servis atarken Hemen önünd...
 
 Aşk Beklemeye Gelmez
 
 
Üniversiteli delikanli Kolejli kiza Bir voleybol maçinda rastladi. okul salonundaydi maç, tribünsüz minik bir salondu. Seyircilerle Oyuncular arasinda Sahanin çizgisi vardi Sadece. O kadar yakindilar, Delikanli bu tatli, bu güzel, Bu dünyalar ޞirin’i kizi ilk defa görüyordu takimda. Hoşlandiğini fena halde hoşlandiğini hissetti, Az sonra Bir şey daha hissetti, Uzun zamandan beri maçi değil o güzel kizi izlediğini.

Kiz servis atarken Hemen önünden geçti, Göz göze geldiler. Kiz gülümsedi, Delikanli çok popülerdi o yillarda Kiz onu tanimiş olmaliydi, Kim bilir Belki kiz da ondan hoşlanmişti. Belki de delikanli öyle olmasini istediği için ona öyle gelmişti. Set değişimi takim karşiya gidince delikanli da Yerini değiştiriyor, Oda Karşiya geçiyordu, Kiz da gidiş gelişleri fark etmişti galiba. Bir defa daha gülümsedi. Manidar, Anladim der gibiydi bu gülüş.

Delikanli, O hafta boyu hep bu dünyalar ޞirin’i kizi düşündü. Pazar günü sabahin köründe kalkti, erkenden oynanacak maç, Ne maçi canim O dünyalar ޞirin’i kizi görmek için. Delikanli artik kizin hiçbir maçini kaçirmiyor, Dahasi Ankara Koleji’nin her dağiliş saatinde okul civarinda oluyordu, onu Bir kez daha görmek için. Karşilaştiklarinda hafif çok hafif bir gülümseme Çok minik bir baş kelimesi ile selamlaşir olmuşlardi.

Bir defasinda Yaptiğina sonra Kendisi de gülmüştü ya, O gün yine tesadüfmüş gibi, Okul dağilişi kizin karşisina çikmiş, Gülümseyerek Selamlamiş, sonra Arka Sokaklara dalip Yildirim gibi koşarak bir blok ötede yine karşisina çikmişti.. Kiz bu defa iyice gülmüştü. Karşisinda sözüm ona ağir ağir yürüyen, Ama nefes nefese delikanliyi görmüştü.

Delikanli Voleybol takiminin kaptani iyi taniyordu, Arkadaştilar. Sonunda bütün cesaretini topladi ve kaptani açildi. O kizdan fena halde hoşlaniyordu. Galiba kiz da ona karşi boş değildi, bir yerde bir şekilde tanişmalari gerekiyordu. O zamanlar bu işler böyle oluyordu çünkü. Kaptan tabii dedi. Bu hafta sonu güzel bir konser var, Biz onunla gitmeye karar vermiştik zaten. Sen de gel. Hem konseri birlikte izleriz, Hem de tanişirsin. Çocuk Mutluluktan havalara uçmuştu. Evet Mutluluk İşte bu olmali diye düşündü delikanli, Mutluluk işte bu.

Konser günü ne kadar Geceleri hiç uyumadi. konser gününü de hiç ama hiç unutmadi. O ne Heyecandi öyle, konserin verildiği sinemanin kapisinda taniştilar. El sikiştilar. O güzel ele dokunduğu anida hiç unutmadi delikanli. Kaptan salona girdiklerinde ustaca bir manevra daha yapti delikanli ile Dünyalar ޞirin’i kizi yan yana düşürdü. İnanamiyordu delikanli Onunla Nihayet yan yana oturacakti. Onun sicakliğini hissettiğini, Onun nefesini duyduğuna inanamiyordu. Biraz önce tanişirken tuttuğu el, Bir kariş ötesinde Öylesine duruyordu.. Delikanli sahnede dünyanin en romantik şarkisi söylenirken, Gerçi o an dünyanin bütün şarkilari en romantik şarkiydi ya. O eli tutmak için Öylesine büyük bir arzu duyuyordu ki içinde, Ama uzatamiyordu elini, Her şey böyle iyi giderken yanliş bir hareketle onu ürkütebileceğinden, incitebileceğinden Öylesine korkuyordu ki. Sonunda dayanamadi, Sanki kolu uyuşmuş gibi uzandi Kolunu kizin koltuğunun arkasina koydu, Kizin omzuna değil ama Koltuğun üzerine. Sonra kiz arkaya doğru yaslandiğinda Bir kaç saç teli delikanlinin elinin üzerine dokunmuştu. Kalbi yerinden firlayacak gibi atiyordu delikanlinin, Dünyalar ޞirin’i Kizin saçlari Ellerine dokunuyordu çünkü.

Konserden çikarken kiz şakalaşti, Sizi her maçimizda görüyoruz aliştik neredeyse. Yarin Adana’da da maçimiz var. Gözlerimiz sizi arayacak. Hayir, hayir, Aramayacak. Delikanli o anda kararini vermişti çünkü, Cebinde onu otobüsle Adana’ya götürüp getirecek, Hatta Öğle yemeğinde Bir de Adana kebap yedirecek kadar para vardi. Gece yarisi Kalkan Otobüse bindi, Sabah erkenden Adana’ya indi. Maç saatine kadar başiboş dolaşti, Salona erkenden girdi ve En ön siraya Tam servis köşesine en yakin yere oturdu. Takimlar sahaya çikarken, Salondaki en heyecanli seyirci oydu. Maç falan değildi sebep tabi, İlk sette kiz farkinda bile değildi onun. Nereden olsundu ki, ikinci sette Öbür tarafa gittiler. Döndüklerinde 3. sette kiz fark etti delikanliyi. Yüzünde çok ama çok şaşkin bir ifade, Biraz mutluluk, Biraz da gurur var sanki. Ankara’nin hele kolejde çok popüler olan bu delikanlinin Onun için buralara geldiğini Bilmenin gururu vardi. Maç bitti. Kiz Soyunma odasina, Delikanli garaja gitti. Tek kelime konuşmadan, Konuşmaya gelmemişti ki, Kiz Keşke orada olsaydin demişti sadece, O da olmuştu işte Hepsi o. Ona o kadar çok şey söylemek istiyordu ki aslinda.

Bir gün Üniversite kantininde gazete okurken iç sayfalarda bir şiire rastladi delikanli. Daha doğrusu bir şiirden alinmiş bir Dörtlük. Söylemek istediği şey Bu dörtlükte vardi sanki, Ben beyaz bir karta yaziliydi O Dörtlük. Öğleden sonrayi zor etmişti delikanli, Kolejin önüne gitmek için. Kizin karşidan geldiğini gördü, Koşarak yanina gitti. Bu sana diye kartelini tutuşturdu ve kayboldu ortadan, Kiz Necip Fazilin 4 satirin okurken;

”Ne Hasta Bekler Sabahi”
”Ne taze ölüyü mezar”
”Ne de şeytan bir günahi”
”Seni Beklediğim kadar”

Ertesi gün öğleden sonra tarif edilmez heyecanlar içinde kolejin önündeydi gene, Kiz karşidan geliyordu, Bu defa yaninda arkadaşlari yoktu, Yalnizdi. Yaklaştiğinda işaret etti delikanliya Gözlerine İnanamadi genç adam, Onu yanina mi çağiriyordu yoksa. Evet evet çağiriyordu işte, Kalbinin duracağini sandi yaklaşirken, ”Sana bir şey söylemek istiyorum” dedi kiz. O da heyecanliydi belli, ”iyi dinle, Dünkü Satirlar için çok teşekkürler. Herhalde hissettin, Ben de senden hoşlaniyorum, Ama Senden evvel tanidiğim birisi daha var ondan da hoşlaniyorum. Henüz karar veremedim hanginiz den daha çok hoşlandiğimi. Bir de şu anda onu terk etmem için bir sebep de yok”. Genç delikanli Gözleri önüne düşmüş; ”O zaman, Karar verdiğinde ve Eğer seçtiğin ben olursam, Hayatinda da başka kimse olmazsa Ara beni” Dedi delikanli ikiletmeden. Döndü ve ayrildiği kizin yanindan. Bir daha voleybol maçina gitmeden Bir daha Yolunda önüne çikmadan. Ve Bir daha onu hiç görmedi.

Yillarca sonra Levent Yüksel’in söyleyeceği şarkidaki Sezen Aksu’nun sözlerini, O zaman biliyordu sanki ”Aşk Onurlu olmaliydi”, Günlerce Haftalarca aylarca bekledi, Tipki kiza verdiği o dörtlükteki gibi bekledi.. Hastanin sabahi şeytanin günahi beklediği gibi bekledi. Heyecanla bekledi. Hirsla, Arzu ile bekledi, Umutla umutsuzlukla bekledi. Bazen öfkeyle bekledi ama Bekledi. Başka hiç kimseye bakmadan başka hiç kimseyi bulmadan bekledi.

Bir gün, Bir şiir antolojisinde şiirin tamamini buldu. iki dörtlüktü bu şiir. ilki Kiza verdiği, Bir ikinci dörtlük daha vardi. O dörtlüğü de bir kartin arkasina yazdi Cebine koydu. Bekleyiş sürüyordu Okullar kapandi açildi. Aylar, aylar, Aylar Geçti. Bir gün delikanli kizi aniden karşisinda gördü, kiz; ”Günlerdir seni ariyorum” dedi. ”Günlerdir Seni ariyorum. İşte sana haber, Artik hayatimda hiç kimse yok. Seninle birlikte olabilirim”. ”Yaa” dedi delikanli”. Garip sadece Kalbi heyecandan ölesiye çarparken aylardir ölesiye beklediği an gelip çatmişti fakat Ağzindan Sadece bu ses çikmişti; ”Ya”. Cebindeki kart iyice eskimişti. Tuttu karti uzatti kiza, ”Sana Bu şiirin ilk dörtlüğünü vermiştin hatirliyor musun, Bu da Onun son dörtlüğü”. Sonra arkasini döndü yürüyüp gitti. Arkasina bile bakmadi. Kiz şaşirmiş ve Üzülmüş bir halde Delikanlinin ona verdiği ikinci Dörtlüğü Oracikta okumaya başladi;

”Geçti istemem gelmeni”
”Yokluğunda buldum seni”
”Birak Zihnimde gölgeni”
”Gelme artik Neye yarar”

Aradan Yillar, çok ama çok uzun yillar geçmişti, delikanli bugün hala düşünüyordu. O uzun çok uzun bekleyiş mi öldürmüştü aşkini ya da Beklerken, Ölesiye Beklerken Hayalinde öylesine bir sevgili yaratmişti ki Artik yaşayan hiç kimse bu hayali dolduramazdi. O sevgilinin Kendisi bile,
Hayalindekini canli tutmak için mi canlisini silinmişti yani. Ya da, Ya da bir şiirin romantizm ile mi kapilmiş, Bir delikanlilik jesti uğruna, mutluluğunun üzerinden öylece yürüyüp gitmiş miydi acaba.

Biliyor musunuz?. Delikanli Bu sorularin cevabini Bugün bile bilmiyor. Bilmediğini de, En iyi ben biliyorum. Çünkü, O delikanli ”Benim”

ALINTIDIR...
 
Bu konu toplam 59 kez görüntülenmiştir.
 
Ekleme Tarihi: 6.09.2021 22:34:56   Ekleyen : Emel Yıldız
 


 
 
 
    Ücretsiz Üye Olmak İçin,
Alttaki Butona Tıkladıktan Sonra Açılan Sayfadan
Üyelik Talep Formunu Doldurun!    
 
ÜCRETSİZ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
 
 
 
      
 
E-Posta: destek@turktanitim.net
 
 
 
Sitemizde yer verilen video, yazı, fotoğraf ve yapılan yorumlardan sitemiz yada site yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. Eğer; sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkı ihlali yaptığını düşünüyor iseniz, sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerik için iletisim linkinden bizlere ulasabilirsiniz.
 
Evlilik Merkezi - Türkiye'nin Evliliğe Açılan Kapısı
 
© 2016 - 2021  Her Hakkı Saklıdır.
 
 
 
 Facebook'da Paylaş
 WhatsApp'ta Paylaş