http://evlilikmerkezi.net/ilk-bulusmada-yapmamaniz-gereken-on-hata-

İlk Buluşmada Yapmamaniz Gereken On Hata

Hoşlandiğiniz kişiyle çiktiğiniz ilk buluşmanin harika geçmesi için bu on hatadan kaçinmalisiniz!

ilk buluşma, ilk aşk, ilk yemek, ilk öpücük, yeni biri, buluşmak, konuşmak, tanışmak, öneri, tavsiye, ne yapmalı, maliyeti, nasıl

 
 
 
 
 
 
 
İlk Buluşma İçin Öneriler ve Tavsiyeler Nelerdir? - İlk Buluşmada Yapmamaniz Gereken On Hata
 
 
      Hoşlandiğiniz kişiyle çiktiğiniz ilk buluşmanin harika geçmesi için bu on hatadan kaçinmalisiniz!...
 
 İlk Buluşmada Yapmamaniz Gereken On Hata
 
 

Hoşlandığın kişiyle çıktığınız ilk buluşmanın harika geçmesi için bu 10 tipik hatadan kaçınmalısın!

Hoşlandığın kişiyle ilk buluşmaya çıkmak üzeresin! Midende kelebekler uçuşması, buluşma öncesinde zihnini başka hiçbir konuya verememen ve son derece heyecanlı olman oldukça doğal. Bu heyecanın tadını çıkarmaya bakmalı, panik duygusunun seni ele geçirmesine izin vermemelisin. İlk buluşmalar, hem konuşulacak konu çeşitliliği bakımından hem de iki tarafın da son derece heyecanlı olmasından dolayı oldukça keyifli ve eğlencelidir. Karşındaki insanla ilgili keşfedeceğin birçok şey var. Onu daha yakından tanıyabilir, oldukça eğlenceli saatler geçirebilirsin. Peki, ideal ilk buluşma nasıl olmalı?

İlk buluşmanın harika geçmesi için, iki tarafın da üzerine düşen bazı sorumluluklar var. Sohbetin keyfini kaçıracak hatalardan uzak durmalısın. Aksi takdirde kendini yanlış tanıtabilir, karşındaki insanın gözünde yanlış bir imaj çizilmesine yol açabilirsin. Heyecan ya da paniğin seni hataya sürüklememesi için ilk buluşmana gitmeden önce, buluşma esnasında uzak durman gereken hatalara birlikte göz atmaya ne dersin?

1. Rahatsız Kıyafetler Giymek

Elbette flörtünle ilk buluşmanda, kendini şık ve güzel ya da yakışıklı hissetmen son derece önemli. Ancak kendini rahat hissetmen, konforun ve bulunduğunuz ortamdaki tavırların açısından son derece etkili bir faktör. Kusursuz bir bluz ya da gömleğin içinde kendini çok şık hissetsen de, sana dar gelen ya da içinde rahat hissetmediğin bir kıyafet, ister istemez tüm buluşma boyunca keyfini kaçıracak. Üstelik rahat hareket etmeni engelleyen bir kıyafet giydiğin takdirde, ikide bir üstünü başını düzeltmek zorunda kalarak sohbeti bölebilirsin. Şık olmaktan ödün vermesen de, kendini en konforlu hissettiğin kıyafetler arasında seçim yapmalısın.

2. Geç Kalmak

Emin ol, ilk buluşmanıza kararlaştırdığınız saatte gitmek karşı taraf için olumlu bir imaj çizebilir. "Hemen gitmeyeyim, heyecanlı olduğumu fark etmesin!" gibi düşünceler, artık geride kaldı. Hem, kim bekletilmeyi sever ya da ister ki? Karşındaki insana saygı duyduğunu ve onu önemsediğini belli etmek için, ilk buluşmaya tam zamanında gitmeye özen göstermelisin.

3. Kayıtsız Kalmak

Hiç bir ortamda sorduğun tüm sorulara "Fark etmez!" yanıtını aldığın oldu mu? Bu, gerçekten son derece sinir bozucu bir durumdur. Eğer flört ettiğin kişi sana nerede buluşmak, ne içmek ya da ne yapmak istediğini sorarsa, kendi fikirlerini paylaşmanda fayda var. Kararı ona bırakmak için dahi olsa kayıtsız kalmaktan kaçınmalı, ortak kararlar vermek için konuşmaya katkıda bulunmalısın.

4. Telefonunu Bir Kenara Bırakamamak

Buluşma esnasındaki gerginliğini ve heyecanını azaltmak için elin ikide bir telefonuna mı gidiyor? Sen bu davranışı son derece masum duygularla yapsan da, karşındaki insan onu önemsemediğini, dinlemediğini ya da ondan sıkıldığını düşünebilir. Aynı şekilde, sen bir şeyler anlatırken karşındaki insanın da tüm dikkatinin ve ilgisinin senin üzerinde olmasını beklersin. Bu nedenle telefonunu mümkünse çantanda ya da cebinde tutmalı, acil durumlar haricinde biriyle konuşmamaya ya da mesajlaşmamaya özen göstermelisin. 

5. Eski İlişkileri Sorgulamak

Kabul edelim, eski ilişkiler asla bir ilk buluşma konusu olmamalı. Elbette sohbet sizi kendiliğinden bu konuya getirirse doğal ve dürüst olmakta fayda var. Fakat ne kadar merak edersen et, ilk buluşmana çıktığın bir insana eski ilişkilerini, neden terk edildiğini ya da eski sevgilisi hakkında ne hissettiğini sormak, karşı taraf için son derece ürkütücü olabilir. İlk buluşmada geçmişte kalan ve son derece özel konulara girmekten kaçınmalısın. 

6. Yapmacık Davranmak

Ne yazık ki, tüm ilk buluşmalar harika gidecek diye bir kural yok. Karşındaki insandan sıkılabilir, ondan pek hoşlanmayabilir ya da sohbeti durağan bulabilirsin. Bu esnada vermen gereken tepkilerin ölçüsü son derece önemli. Kırıcı davranmaktan ya da olay yerinden kaçmaktan uzak durmalısın. Ancak bu durum, kendini orada kalmaya zorlamanı ya da yapmacık davranmanı da gerektirmez. Örneğin, flört ettiğin kişinin anlattığı bir anıyı komik bulmadığın halde sahte bir kahkaha atmak, muhtemelen karşı taraf açısından tatsız bir tepki olacaktır. Doğal davranmaya devam etmeli, duygularını nazikçe ifade etmelisin.

7. Yalnızca Kendinden Bahsetmek

Bazen dur durak bilmeden konuştuğumuzu, soluk almak için kısa bir ara verdiğimizde fark ederiz. Söz konusu ilk buluşma olduğunda, her iki tarafın da anlatacak birçok şeyi var demektir. Kendini yalnızca konuşmaya kaptırırsan, fark etmeden karşı taraf için yorucu bir sohbet yaratabilirsin. Elbette içinden geldiği gibi konuşmalı, anlatmalı; ancak bu esnada karşı tarafa da söz hakkı tanıdığından emin olmalısın. 

8. Çok Ciddi Bir Tavır Takınmak

Herkesin mizacı farklı. Oldukça neşeli ya da son derece keyifli olsan da ciddiyetini koruyan bir tavrın olabilir. Fakat heyecandan ya da gerginlikten kaynaklı olarak fazla ciddi bir tavır takınırsan, karşındaki insanı da durduk yere tedirgin hissettirebilirsin. Eğer kendini çok heyecanlı hissediyorsan, bunu uygun bir dille flört ettiğin insana söyleyerek yanlış anlaşılmaları önleyebilirsin. 

9. Buluşmaya Bir Arkadaşınla Gitmek

Belki biliyorsundur, geçmişte hoşlandığı insanla ilk buluşmasına kardeşiyle giden birçok insan vardı. Günümüzde bu durum, ilk buluşmanın heyecanını azaltmak için buluşmaya arkadaşını götürme adetine dönüştü. Sen de bir arkadaşın yanındayken kendini daha rahat hissettiğin için böyle bir plan yapmış olabilirsin. Ancak şöyle düşün: Flört ettiğin insan da seninle buluşacağı için son derece heyecanlı. Nasıl ki sen, onun yanında hiç tanımadığın bir insanı daha görsen normalden daha fazla gerilirsin, aynı durum flört ettiğin insan için de geçerli olabilir. Üstelik adı üstünde: İlk buluşma! İlk buluşmanızda baş başa olmanız, birbirinizi daha yakından tanımak için en doğru karar olacaktır.

10. Klişe Soru Batağından Çıkamamak

Yeni tanışan iki insanın mutlaka birbirlerine yönelttiği bazı sorular vardır: Nerelisin? Hangi okulda okuyorsun? Kaç kardeşsiniz? Elbette karşı tarafı daha yakından tanımak için bu tip sorular sorman son derece doğal. Ancak hem ilk buluşmanızı daha eğlenceli bir hale getirmek hem de yaratıcı sorular sormak için, klişelerden kaçınmanda fayda var. İlk buluşmada sorulabilecek yaratıcı sorulara göz atabilir, hatta karşındaki insana soru sorma oyunu oynamayı teklif edebilirsin. Herkes sırayla, saçma olsun ya da olmasın, aklına gelen ilk soruyu karşısındakine yöneltebilir ve böylece çok eğlenebilirsiniz!

 
Bu konu toplam 113 kez görüntülenmiştir.
 
Ekleme Tarihi: 26.08.2021 22:27:46   Ekleyen : Evlilik Merkezi
 


 
 
 
    Ücretsiz Üye Olmak İçin,
Alttaki Butona Tıkladıktan Sonra Açılan Sayfadan
Üyelik Talep Formunu Doldurun!    
 
ÜCRETSİZ ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
 
 
 
      
 
E-Posta: destek@turktanitim.net
 
 
 
Sitemizde yer verilen video, yazı, fotoğraf ve yapılan yorumlardan sitemiz yada site yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. Eğer; sitemizde bulunan herhangi bir içeriğin telif hakkı ihlali yaptığını düşünüyor iseniz, sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerik için iletisim linkinden bizlere ulasabilirsiniz.
 
Evlilik Merkezi - Türkiye'nin Evliliğe Açılan Kapısı
 
© 2016 - 2021  Her Hakkı Saklıdır.
 
 
 
 Facebook'da Paylaş
 WhatsApp'ta Paylaş